Rodinný dům Homing B.3

Rodinný dům s půdorysem tvaru T a asymetrickou sedlovou střechou skýtá přes 61 m2 šikovné užitné plochy k bydlení i k rekreaci. Obstojí v jakékoliv venkovské i městské zástavbě.

Autorem návrhu tohoto domu je Ing. arch. Dominik Petr

Dispozice

Dispozice umožňuje libovolnou orientaci domu ke světovým stranám.

Vstupní dveře vedou do zádveří (3,8 m2) s prostorem pro uložení šatstva a obuvi. Po ruce je samostatné WC (1,8 m2) s oknem, zavěšenou mísou, malým umyvadlem a místem pro automatickou pračku. Na podlaze zádveří i WC je keramická dlažba, stěny WC jsou do výšky 120 cm obloženy keramickým obkladem.

Na zádveří navazuje obytná část domu (26,9 m2) se schodištěm, které ji člení na větší odpočinkovou a menší kuchyňskou část s jídelním koutem. Obytná část je určena k posezení, příp. ke zbudování malých krbových kamen. Součástí kuchyňské linky je elektrická varná plocha, dřez, spížní skříň, lednička a zabudovaná mikrovlnná trouba. V blízkosti linky lze umístit jídelní stůl pro 4 osoby. Standardní podlaha je plovoucí lamelová, přizpůsobíme ji ale vašim preferencím.

Z obytné části domu vystoupáte po schodišti do chodby v podkroví (2,7 m2). Z ní je přístup do koupelny (5,3 m2) se sprchovým koutem, umyvadlem, WC a dvěma úložnými nikami. Je osvětlena a odvětrána oknem ve štítu. Na podlaze je keramická dlažba, na stěnách keramický obklad.

Z podkrovní chodby vedou dveře ještě do dvou pokojů. Větší (12 m2) je navržen jako ložnice. Má dvě střešní okna, jejichž orientaci na té či oné straně střechy přizpůsobíme osazení domu v terénu. Do pokoje vejde dvoulůžko a nízký úložný nábytek.

Menší pokoj (8,8 m2) je určen k bydlení jedné osoby. Může být vybaven lůžkem, psacím stolem a úložným nábytkem. Může také sloužit jako skvělá pracovna. Osvětlení denním světlem zajišťuje střešní okno. I jeho polohu lze přizpůsobit orientaci domu.

V obou pokojích a chodbě uvažujeme s lamelovou plovoucí podlahou.

Vytápění

Ideální velikost domu, výborné izolace a samostatné termostaty pro řízení teploty v jednotlivých místnostech umožňují efektivní vytápění pomocí elektrických přímotopných radiátorů (resp. žebříku v koupelně). Radiátory můžeme nahradit ještě úspornějším podlahovým topením. Ušetřit lze také přitápěním v krbových kamnech dřevem nebo peletkami. Vlastní elektřinu si dokážete vyrobit pomocí střešních fotovoltaických panelů (dotace z programu Zelená úsporám). Zdrojem levného tepla je i tepelné čerpadlo vzduch-vzduch. Možností je celá řada, záleží jen na vás. S výběrem nejlepšího řešení vám ochotně poradíme.

Voda

Už ve standardním vybavení používáme úsporné vodovodní baterie a WC splachovače. Dešťovou vodu svádíme do retenční jímky a nabízíme k zálivce zahrady. Přebytky jdou do vsaku. Žádná dešťová voda neskončí v kanalizaci.

Elektroinstalace

Standardní dům je vybaven standardní elektroinstalací. Na přání ho vyšperkujeme inteligentní elektroinstalací pro chytré ovládání topných, ventilačních, stínicích a bezpečnostních systémů.

Vnější plášť

Pro sedlovou střechu nabízíme falcovaný plech v odstínu podle vaší volby. K dispozici jsou i betonové krytiny a pálené tašky renomovaných výrobců.

Fasáda je dokonale zateplena a opatřena klasickou stěrkovou omítkou. Můžete ji nahradit provětrávaná fasáda z masivních latí nebo palubek, cementotřískových desek nebo plechových panelů.

Stavební technologie

Vnitřní vybavení

Výstavba a služby

Ceny, úspory a financování

Pořiďte si malý a úsporný dům a přizpůsobte si ho vlastním představám.
Volejte 603 412 718.

Dotaz nebo nezávazná schůzka