Přehled výhod bungalovů. Proč si vybrat tento typ domu?

30. 6. 2023

Výhody bungalovů: pohodlné, funkční a ekonomické bydlení bez schodů.

Homing.cz Blog

Bungalovy jsou v současné době stále populárnější volbou pro mnoho lidí, kteří hledají ideální domov. Tento typ domu nabízí mnoho výhod, které patří k modernímu, pohodlnému a funkčnímu bydlení při zachování nezbytné ekonomie. Jednou z největších výhod bungalovů je jejich jednopodlažní design, který zajišťuje pohodlnost a bezbariérový přístup do všech místností domu a také z domu přímo do zahrady. V tomto článku se podíváme na další výhody bungalovů a proč byste se měli zamyslet nad jejich volbou, pokud se chystáte pořídit si nový domov.

Naši zákazníci nejčastěji požadují bungalovy o velikosti od 2+KK do velikosti 4+KK, individuálně navržené pro jejich konkrétní pozemek a jejich specifické potřeby a představy. Jim nabízíme službu architekta, který s nimi projedná jejich představy a možnosti a zjistí možná omezení daná pozemkem a navrhne jim jejich dům snů. A poté, co je navržena disposice a architektura domu, nastupuje zahradní architekt s návrhem uspořádání zahrady. Po vypracování projektu pro stavební povolení obstaráme stavební povolení a stavba bungalovu může začít. Zákazníci tak získají komplexní službu, která je zbavuje všech starostí…

Chystáme speciální akci „moderní bungalovy na klíč“, kde nabídneme opravdu moderní bungalovy neotřelého a netradičního vzhledu i provedení, které budou pro zákazníky dobře dostupné i při formě realizace na klíč, i při formě realizace k dokončení.

Naši zákazníci do budoucna často bungalovy preferují a při tom uvádějí jejich následující výhody:

  • jednoduchost a pohodlí:

Jednou z největších výhod bungalovů je jednoduchý a pohodlný design. Tyto domy mají patro, což znamená, že nemusíte řešit schodiště nebo přílišnou rozlohu. Vše je na dosah ruky a uspořádání je obvykle přehledné. Tato jednoduchost denní život zajišťuje pohodlné bydlení pro rodiny všech věkových skupin. Bungalovy také zpravidla nevyčnívají do okolí a nepoutají pozornost, takže jejich obyvatelé si mohou užívat nerušeného soukromí.

  • bezbariérový přístup:

Bungalovy jsou ideální volbou pro ty, které chtějí zajistit bezbariérový přístup. Díky absenci schodů je snadné pohybovat se po celém domě, což je pro seniory, osoby s omezenou mobilitou nebo rodiče s malými dětmi zcela jistě výhodnější. Bezbariérový přístup také přizpůsobit přizpůsobení domu pro lidi s postižením, což může být důležité, pokud plánujete zůstat ve svém domě i ve stáří, kdy obtíže pohybového aparátu sužují velkou část populace.

  • flexibilita:

Bungalovy nabízejí vnitřní flexibilitu, která umožňuje majitelům přizpůsobit si domov svým potřebám tak, jak se v průběhu života mění. S jedním patrem můžete snadno nastavit místností a využít prostor dle svého uvážení, protože nejste tolik omezeni, jako u domu s dvěma obytnými podlažími. Můžete si přidat další ložnice, pracovnu, hernu nebo třeba posilovnu. Flexibilita vnitřního uspořádání vám umožňuje vytvořit prostor, který odpovídá vašemu životnímu stylu a preferencím

  • efektivní instalace:

Instalace vytápění, chlazení a použití dalších technologií, například rekuperace, je u jednopodlažních domů snazší, efektivnější a snadněji přizpůsobitelné novým a proměňujícím se potřebám obyvatel i technologickým možnostem. Je zřejmé, že technologický pokrok je dnes velice překotný a každý majitel domu musí považovat za samozřejmé, že ho bude několikrát za svůj život upravovat – upravit všechny instalace v jednopatrovém domě není žádný problém a práce lze provést pouze s minimálními zásahy do stávajících konstrukcí domu.

K vyjmenovaným přednostem bungalovů je třeba připomenout, že se jedná o specifickou stavbu, kterou nelze realizovat na jakémkoli pozemku:

  • územní plány se často výstavbě bungalovů brání, protože preferují výstavbu patrových domů. Realizují to tím, že předepisují takové sklony střech, které lze u bungalovů jen těžko realizovat. Dobrý architekt si s tím ale poradí, a i my máme připravená řešení, která si s předepsaným sklonem střechy 35 – 450 poradí
  • je třeba mít na paměti, že bungalov má většinou větší zastavěnou plochu než dům patrový – je to proto, že disposice je rozložená ne do dvou, ale pouze do jednoho podlaží. Znamená to, že větší bungalovy nejsou vhodné pro malé pozemky.
  • pokud chceme bungalov postavit na rovinu, není s tím žádný problém. Ten nastane, pokud máme sklonitý pozemek – čím větší sklon a větší dům, tím větší terénní úpravy nás čekají a s nimi jsou spojeny nemalé náklady, které stavbu prodražují.

Naše domy, které svým zákazníkům nabízíme, jsou vždy montovanými dřevostavbami ze SIP panelů a mohou být realizovány jako dřevostavby na klíč, nebo dřevostavby k vlastnímu dokončení, kdy zákazníkovi připravíme hrubou stavbu včetně krytiny, oken a vstupních dveří – tzv. uzamykatelnou hrubou stavbu a on si s využitím našeho poradenství a odborné podpory vlastní péčí dokončí vnitřky a fasádu. Samozřejmě také provedeme napojení domu na inženýrské sítě.

Naše bungalovy jsou tedy vždy dřevostavby a jako takové jsou i výborně zateplené, takže jejich provozní náklady jsou opravdu minimální.

Nabízíme moderní, ekonomické a technologicky špičkově vybavené bungalovy pro běžné lidi a běžné bydlení, vždy ale přizpůsobené individuálním potřebám a představám zákazníků.

Pokud vás naše rodinné domy – bungalovy zajímají, ozvěte se nám, rádi pro vás připravíme individuální nabídku.

 

Ing. Petr Picmaus, autorizovaný projektant