Naše nová nabídka bungalovů

22. 10. 2023

V současné době nebývale v naší zemi roste poptávka pro přízemních rodinných domech – bungalovech. Naší odpovědí na tuto poptávku je bungalov B.5, B.6 a B.7.

Homing.cz Blog

Výhody bungalovů

Bungalovy jsou oblíbené pro řadu jejich nesporných výhod – dispozice je rozložena v jednom podlaží, takže obyvatelé nemusí překonávat při pohybu po domě žádné výškové rozdíly. Přitažlivá je také možnost (pokud je tak bungalov navržen) z každé obytné místnosti francouzskými dveřmi vyběhnout na terasu. V půdním prostoru může být umístěn úložný prostor na uskladnění lehčích předmětů, jako je například sezónní oblečení nebo sportovní potřeby. A navíc – kompaktní dispozice v jednom podlaží je pohodlná a příjemná a zjednodušuje kontakt mezi členy rodiny.

Naše nové bungalovy

S vědomím předností bungalovů, které jsem zmínil v předchozím odstavci, a samozřejmě také s ohledem na masivní poptávku jsme navrhli řadu architektonicky obdobných bungalovů B.5, B.6 a B.7, které se liší svojí velikostí. V řadě je zastoupena dispozice 2+kk, 3+kk a 4+kk.

Charakteristické znaky našich nových bungalovů

Charakteristickým znakem každého z těchto bungalovů je, že je lze realizovat i na parcelách, na kterých je realizace bungalovů vyloučena. Obytná část nově navržených bungalovů je zastřešena sedlovou střechou s vyšším spádem, než je u bungalovů obvyklé, část obslužná potom střechou plochou. Zákaz realizace domů se střechami o nízkém spádu se jich tedy netýká.

Do podkroví sedlové střechy je navržen přístup klasickým půdním výlezem a uvnitř je umístěn úložný prostor k uskladnění lehčích předmětů. Plochá střecha může být osázena extenzivní zelení a tlumit tak účinky letních veder na teplotu v interiéru dřevostavby.

Všechny obytné místnosti našich nových bungalovů mají francouzským oknem přímý přístup na terasu a přes ní na zahradu.

V každém našem novém bungalovu je místo pro stolování všech členů rodiny, ukládání jejich oblečení, ale i domácí práci nebo studium u psacího stolu.

Vedle každého z navržených bungalovů je možné zřídit parkovací přístřešek a venkovní sklad zahradního nábytku a nářadí.

Rozsah dodávky, technologie

Navržené bungalovy budou založeny na betonové desce, která může, ale nemusí být součástí naší dodávky, stejně jako např. vybudování přípojek, terasy, chodníčků, parkingu, oplocení apod., tedy všeho potřebného k nastěhování do domu. Rozsah naší dodávky je pouze na dohodě stavebníka s námi. Samozřejmostí je obstarání stavebního povolení a provedení kolaudace u domů realizovaných na klíč, stejně jako rozsáhlá technická podpora pro stavebníky, kteří o nás objednají dodávku v rozsahu „k dokončení“.

Bungalovy jsou navrženy jako dřevostavby se zateplením 140 mm izolantu uvnitř stěny a dalšími 200 mm na vnější straně – provoz našich nových bungalovů bude tedy velice úsporný.

Co se týče technologií, žádný z navržených bungalovů nepředpokládá vytápění plynovým kotlem ani ústředním topením. Každý může být vybaven tepelným čerpadlem pro ohřev teplé vody, centrální rekuperací s dohřevem vzduchu pro zimní období a chlazením pro období letní, každý předpokládá umístění krbových kamen v obývacím pokoji. Krbová kamna v přechodném období dům spolehlivě vytopí…

Protože jsou naše bungalovy navrženy jako dřevostavby, nabízejí spolu s obrovským tepelným odporem obvodových stěn také pro zděné bungalovy nedosažitelnou minimalizaci tlouštěk nosných konstrukcí. Vlastník kteréhokoli našeho bungalovu tak získá při stejné zastavěné ploše domu přibližně o 10 m2 více užitné plochy za stejnou cenu oproti zděné stavbě.

 

Věříme, že naše nově navržené bungalovy budou dobrou nabídkou pro všechny, kteří po bydlení v bungalovu zatouží…

Bungalov B.5 disposice 3+kk byl zveřejněn včera, B.6 s disposicí 4+kk se v nabídce na webu objeví ve velice krátké době a bungalov B.7 o velikosti 2+kk během několika dnů.

 

Ing. Petr Picmaus

autorizovaný projektant

zhotovitel dřevostaveb realizovaných podle vlastních projektů