Další novinka v nabídce: patrová dřevostavba B.30 o dispozici 3 + kk

3. 11. 2023

V krátké době zveřejníme další z našich nově navržených domů. Tentokrát mimořádně provozně úsporný patrový dům B.30 s dispozicí 3+kk a tepelnou ztrátou 1,8 kW.

Homing.cz Blog

Rodinný dům Homing B.30 je plošně i provozními náklady extrémně úsporná dřevostavba, navržená pro potřeby 2 – 4 členné rodiny.

Tento dům lze realizovat na rovinatém i sklonitém pozemku a byl navržen jako patrová dřevostavba ze SIP panelů.

Při návrhu rodinného domu B.30 byl kladen zvlášť velký důraz na logické dispoziční uspořádání, rozdělení dispozice na denní část v přízemí a odpočinkovou v patře, na dostatečnou kapacitu úložných prostor, funkční technickou místnost, umožňující umístit všechny domovní technologie včetně automatické pračky a sušičky, a navíc v ní i provádět domácí práce jako je např. žehlení, na 100 % využití celého obestavěného prostoru domu a v neposlední řadě i využití všech smysluplných domovních technologií a maximální možnou provozní efektivitu domu.

Energetická úspornost – nízké provozní náklady

Tepelné ztráty domu B.30 činí pouhých 1,8 kW, což je zárukou extrémně nízkých provozních nákladů.

Dotace z programu NZÚ

Tento dům je cíleně navržen tak, aby jeho stavebník byl příjemcem nejvyšších možných podpor z programů NZÚ a jejich celková výše se bude blížit až 1.000.000 Kč. Vyšší náklady, investované do energetických opatření, tak budou z velké části kryty dotacemi. Nízké provozní náklady domu zůstanou benefitem vlastníka tohoto domu.

 

Ing. Petr Picmaus

autorizovaný projektant