Další novinka v nabídce: dřevostavba bungalov B.5 o dispozici 3 + kk

20. 10. 2023

Rodinný dům Homing B.5 je přízemní bungalov dispozice 3 + kk, navržený jako přízemní dřevostavba, navržená s ohledem na nízké provozní náklady...

Homing.cz Blog

Naše společnost pro své zákazníky připravila nový bungalov a k jeho plnému publikování na webu www.homing.cz dojde v sobotu 21.10.2023 ve 12 hodin.

Rodinný dům Homing B.5 je ekonomický přízemní bungalov dispozice 3 + kk, určený k realizaci na rovinatém nebo ne příliš svažitém pozemku, navržený jako dřevostavba ze SIP panelů.

Bungalov B.5 je možné realizovat i tam, kde běžné bungalovy stavět nelze

Tento bungalov je možné umístit i na pozemek, kde je stavba bungalovů územním plánem vyloučena. Děje se to tím, že územní plán často předepisuje nejmenší přípustný sklon střechy v lokalitě realizovaného rodinného domu a bungalovy, jak známo, mají sklon střechy velmi malý. Bungalov B.5 je navržen tak, aby nebyl zastřešen typickou nízkou střechou, pro bungalovy typickou.

Popis dispozice domu

Disposice 3 + kk tohoto bungalovu obsahuje vstupní zádveří, chodbu, obývací pokoj s kuchyňským koutem, ložnici, pokoj, koupelnu a samostatné WC.

Základním principem dispozice tohoto domu a jeho umístění na pozemek je oddělení vstupní, a tedy z ulice pohledově přístupné části domu od části domu privátní, která je před pohledy z ulice skrytá. Na tuto privátní část domu je orientována terasa a na ní vedou francouzská okna ze všech obytných místností, tedy z obývacího pokoje, ložnice i pokoje.

Půdorys domu lze libovolně otáčet a zrcadlit, takže parkovací přístřešek, který je na přiloženém půdorysu umístěn na potenciální západní straně domu, může být po zrcadlovém otočení domu umístěn na jeho potenciálně východní straně. Není v tom opravdu žádný problém!

Ekonomie tloušťky stěn dřevostavby a zděného domu

Celková tloušťka obvodové stěny navržené dřevostavby bude 390 mm a bude v ní integrováno celkem 340 mm tepelného izolantu. Pokud by stejné tepelně – technické parametry měla mít obvodová stěna zděné stavby, měla by tloušťku cca 600 mm. Rozdíl v tloušťkách obvodových stěn obou konstrukčních systémů vede k tomu, že při stejné zastavěné ploše domu bude v dřevostavbě realizované ze SIP panelu o cca 10 m2 větší obytná plocha než u zděného domu. Zděný dům i dřevostavbu se stejnými tepelně – technickými vlastnostmi lze pořídit za přibližně stejnou cenu, takže stavebník dřevostavby ze SIP panelů získá 10 m2 obytné plochy zdarma!

 

Ing. Petr Picmaus, projektant